Lampa lupa – na co zwrócić uwagę przy zakupie? Omawiając kwestię podstawowego wyposażenia gabinetu podologicznego, najczęściej mówimy przede wszystkim o narzędziach i akcesoriach, którymi wykonujemy poszczególne czynności i zabiegi. Tym samym nierzadko pomijane są innego typu sprzęty, które co prawda nie biorą bezpośredniego udziału w zabiegach, jednak pełnią przy nich nie mniej istotną funkcję. Przykładem takiego urządzenia jest lampa lupa, bez której trudno byłoby wyobrazić sobie profesjonalny, odpowiednio wyposażony gabinet podologiczny. Dlaczego lampa lupa to tak istotny element wyposażenia stanowiska pracy podologa i jak wybrać najlepszą z nich?
Lampa lupa – najważniejsze informacje
Profesjonalna, odpowiedniej jakości lampa lupa np. https://kerpro.pl/kategoria-produktu/wyposazenie/lampy-podologiczne/ to jeden z kluczowych elementów wyposażenia zarówno gabinetu podologicznego, jak i kosmetycznego. Podobny sprzęt używany jest również w niektórych gabinetach lekarskich. Wyposażona w praktyczną lupę lampa pozwala nie tylko na skuteczne oświetlenie miejsca wykonywanego zabiegu, ale także dokładne jego obejrzenie i zbadanie. To z kolei umożliwia skuteczne usunięcie z powierzchni stopy wszelkich nieprawidłowości, takich jak odciski, zgrubienia czy wrastający paznokieć, ale również na stosunkowo wczesne wyłapanie innych rozwijających się dolegliwości.
W gabinecie podologicznym lampy używa się zarówno podczas prostego, podstawowego zabiegu pedicure, jak i w trakcie opracowywania odcisków, modzeli, wrastających paznokci, a nawet stopy cukrzycowej. Dla wielu specjalistów odpowiednia lampa lupa to sprzęt równie istotny, co niezbędna w pracy podologa frezarka.
Wybór lampy – na co zwrócić uwagę?
Profesjonalna lampa lupa powinna odznaczać się nie tylko odpowiednią jakością, ale także właściwym dopasowaniem do potrzeb i oczekiwań danego specjalisty. Dlatego też przed wyborem konkretnego modelu warto odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań, które pozwolą na optymalne dopasowanie lampy lupy do pracy oraz wymagań.
Przede wszystkim należy więc odpowiedzieć sobie na pytanie, czy wybrana lampa będzie miała za zadanie spełniać wymogi gabinetu stacjonarnego czy też działalności mobilnej, a może obu. Coraz większa liczba podologów decyduje się na prowadzenie gabinetu mobilnego, zamiast lub oprócz gabinetu stacjonarnego. Warto więc dopasować swoją lampę do specyfiki naszego gabinetu. Do pracy stacjonarnej warto wybrać łatwą w instalacji, solidną i trwałą lampę, odporną na jej eksploatację oraz działanie środków dezynfekcyjnych. Zarówno rozmiar, jak i waga urządzenia nie jest w tym wypadku kwestią kluczową. Do pracy mobilnej natomiast zdecydowanie lepiej jest wybrać lampę bardziej kompaktową, lekką i prostą w transporcie oraz montażu.
Przed podjęciem decyzji o zakupie wybranego modelu lampy https://kerpro.pl/produkt/baehr-lampa-z-lupa-ze-swiatlem-iq/ warto odpowiedzieć sobie także na pytanie, jakiego odcienia światła potrzebujemy w naszym gabinecie. Różne odcienie barwowe światła determinują bowiem zróżnicowany stopień oświetlenia skóry, a co za tym idzie także odmienne stopnie widoczności jej detali. Dostępne na rynku żarówki do lamp podologicznych emitują światło od 4000 do 5300 kelwinów. 4000 kelwinów to neutralne, białe światło, które dobrze sprawdza się przy większości zabiegów podologicznych. Zimniejsze światło znacznie lepiej uwidacznia natomiast naczynia krwionośne zlokalizowane pod skórą.
Najważniejsze parametry lamp podologicznych
Odpowiednie dopasowanie do specyfiki pracy i rodzaju prowadzonego gabinetu to podstawa, ale przed wyborem konkretnej lampy lupy warto także zwrócić uwagę na kilka jej innych, istotnych parametrów. Jednym z nich jest rodzaj oświetlenia, które aby sprzyjać bezpieczeństwu i wygodzie pracy, ale także środowisku, powinno być oświetleniem ledowym. Lampy LED to rozwiązanie wyjątkowo trwałe i wygodne; z powodzeniem wytrzymują nawet do kilkudziesięciu tysięcy godzin pracy, skutecznie oświetlając miejsce zabiegu, a jednocześnie nie rażąc pacjenta.
Kolejnym istotnym parametrem jest jakość oraz grubość szkła, w które wyposażona jest lupa. Powinno ono być możliwie jak najcieńsze, a jednocześnie mocne i odporne na pęknięcia. Takie szkło gwarantuje wygodną, bezpieczną i skuteczną pracę przy dużej widoczności.
Bardzo ważny jest również sposób montażu lampy oraz długość i mobilność jej ramienia. Lampę lupę najczęściej montuje się do szafki podologicznej, choć istnieją także modele wyposażone w osobny stojak. Szczególnie praktycznym rozwiązaniem są lampy wyposażone w stojak z kółkami, zwiększającymi mobilność urządzenia.
Po sprawdzeniu wszystkich najważniejszych parametrów lampy lupy należy również pamiętać, aby wybierać urządzenia pochodzące wyłącznie od sprawdzonych i zaufanych producentów lub dystrybutorów. Tego rodzaju sprzęty posiadają bowiem oficjalne atesty jakości, które gwarantują skuteczność pracy podologa oraz komfort i bezpieczeństwo pacjenta.
Kerpro sklep podologiczny |
Stefana Żeromskiego 77/lok. U1 |
01-882 Warszawa |
223546332 |
www.kerpro.pl |
Satin podolog Warszawa |
Podleśna 7 |
01-673 Warszawa |
228334787 |
www.satin.pl |